Novinky

2023

31

prosinec

PF 2024

2023

26

listopad

Memoriál Vladka Špandla – 19. ročník fotografie

26. listopadu 2023 se uskutečnil 19. ročník klubového závodu v poslušnosti - Memoriál Vladka Špandla.

Pejsci byli rozděleni do tří kategorií: štěňata, starší psi a super dog – psi s účastí na závodech sportovní kynologie.

Ačkoliv nám celý závod postříbřil první sníh, nikomu to nevadilo a pejsci cvičili s vervou sobě vlastní :)

2023

22

září

Akce Vrbno – Víkendový pobyt s pejsky fotografie

Vzpomínka na příjemný víkend s pejsky (22.–24. 9. 2023) v kempu Dolina ve Vrbně pod Pradědem. Všem se tam moc líbilo, určitě si příští rok zopakujeme :-)

2023

2

září

Dětský branný den – 24. ročník fotografie

Již dvacátý čtvrtý ročník Branného dne dětí se uskutečnil na závěr letních prázdnin. Soutěžili děti školou povinné, předškoláci i dospěláci. Své ukázky si připravili naši členové se svými pejsky, pracovní povinnosti zase naopak psovodi se služebními psy a psy ve výcviku Policie ČR. Nechyběli hasiči SDH Dětmarovice se svou technikou a člunem. Děti se mohly povozit na kobylce, zastřílet si z praku či zkusit trochu tvořivosti u paní Dobrušky. Krásný den a dobrá nálada byly všem odměnou.

2023

3

červen

Zkoušky z výkonu fotografie

Když se psovodi se svými psy pravidelně připravují, je čas na zkoušku. Letošní zkoušky z výkonu probíhaly za začátkem června v širokém záběru pod vedením rozhodčího pana Ing. Jiřího Radovesnického.

Všem úspěšným absolventům blahopřejeme.

2023

28

květen

Tráva fotografie

Protože se letošní jaro rozhodlo svým obdobím propršet, měla z toho obrovskou radost jenom tráva. Rostla všude a rostla hodně, až se nám v ní ztráceli psi.

A protože jsme se chystali na zkoušky, bylo třeba tuhle přerostlou masu zeleného zkrotit. A tak přišel na řadu velký traktor a pak hodně hrabí a ještě více rukou.

Jako za starých časů. Hrabal, kdo mohl, ale nakonec byl cvičák zase jako ze žurnálu. :-)

2023

13

květen

Vaječina fotografie

Tradiční jarní setkání s povídáním a taky něčím dobrým na zakousnutí. Vajíčka z kotlíku chutnají prostě všem - velkým, malým, dětem a dokonce i pejsanům, když na ně zbyde.

2023

22

duben

Jarní brigáda fotografie

První jarní brigáda - úklid nejen uvnitř, ale i venku, je po zimě velmi důležitý. Aby se nám celý rok dobře cvičilo v příjemném prostředí.

2022

19

listopad

Zkoušky z výkonu fotografie

19. listopadu 2022 se na našem cvičáku uskutečnily Zkoušky z výkonu. Celkem 12 pejsků se svými psovody se pustilo do předvedení svých dovedností. Pod bedlivým okem pana rozhodčího Ing. Zbyňka Nováka úspěšně složili zkoušky v kategoriích ZZO, BH-VT, SPr1, UPr1 a ZVV3.

Gratulujeme.

2022

22

říjen

Podzimní brigáda fotografie

Nastal podzim a je potřeba připravit cvičák i klubovnu na zimu.

A protože se chodí cvičit i v zimě, je potřeba se dobře připravit. Proto hlavní náplní podzimní brigády byla příprava dřeva, kdy se zpracovaly zbytky veškerých odřezů z oprav a sesbíraly popadané větve, ale také uhrabání plochy cvičiště od krtinců.

2022

16

říjen

Memoriál Vladka Špandla 2022 fotografie

V neděli 16. 10. 2022 proběhl již 18. ročník klubového závodu Memoriál Vladka Špandla. Počasí nám přálo, účast byla početná a nálada výborná. Sláva vítězům a pochvala všem soutěžícím.

Umístění

Kategorie štěňata do dvou let:

 • 1. místo - psovod Katka a fena Brie
 • 2. místo - psovod Gabka a fena Skaya
 • 3. místo - psovod Honza a fena Jenny

Kategorie dospělí psi nad dva roky:

 • 1. místo - psovod Honza a pes Adonis
 • 2. místo - psovod Pavel a fena Chanel
 • 3. místo - psovod Katka a fena Sky

2022

3

září

Dětský branný den – 23. ročník fotografie

Letos již 23. ročník Branného dne pro všechny malé i velké Dětmarovičáky proběhl první sobotu v září.

Malé i větší děti soutěžily o ceny i pro pocit z radosti být spolu a užít si to. Ani dospěláci se nenechali zahanbit a vyzkoušeli si své kolečko pěti disciplín.

Spolu s našim klubem se do organizace zapojili také členové SDH Dětmarovice a profesionální policejní psovodi.

Partnerem skvělé akce byla firma STOW, děkujeme.

2022

28

květen

Vaječina fotografie

Příjemné setkání u kotlíku s vajíčky, slaninou a cibulkou. Dobrá nálada nesměla chybět. I pan kačer se přišel podívat, co se to u nás děje :)

2022

16

duben

Jarní brigáda fotografie

Každoroční jarní úklid klubovny a okolí s přípravou cvičiště po zimních měsících. Je to třeba, aby se nám dobře s pejsky pracovalo a nezakopávali jsme o větve a starou trávu.

2021

12

prosinec

Zimní cvičák fotografie

Cvičíme i v zimě. Sice to trošku studí do tlapek, ale když ono to těm páníčkům tak legračně klouže. :D

2021

17

říjen

Memoriál Vladka Špandla 2021 fotografie

17. října proběhl další ročník klubového závodu Memoriál Vladka Špandla. Počasí nám přálo, a tak se pejskům i psovodům dobře závodilo.

V kategorii štěňat se umístili na prvních příčkách:

 1. psovod Sára, fena Ora
 2. psovod Gabriela, fena Skaja
 3. psovod Eliška, pes Merlin

V kategorii dospělých psů:

 1. psovod Katka, fena Sky
 2. psovod Dominika, pes Theobald
 3. psovod Pavel, fena Chanel

Absolutní vítěz:

 • 1* psovod Ivana, fena Shivan a fena Gala

2021

4

září

Dětský branný den – 22. ročník fotografie

První sobotu v září jsme se sešli na již 22. ročníku Branného dne dětí, které uspořádala naše ZKO 029 Dětmarovice spolu s SDH Dětmarovice.

Závod pro mladší i starší školáky, soutěž pro nejmenší i pro rodiče. Ty vystřídaly ukázky práce se psy našich členek a také ukázky práce pracovních psů.

Na nás bylo nejen celou akci organizovat, ale také předem přichystat a následně uklidit. A stále nás to baví. Tedy za rok zase - na shledanou :)

Poděkování patří i OÚ Dětmarovice za podporu pro uspořádání.

2021

26

srpen

Dětský branný den – 22. ročník

Již 22. ročník Branného dne ZKO - 029 Dětmarovice-Koukolná se uskuteční v sobotu 4. září 2021 v areálu cvičáku.

Co Vás čeká: soutěže o ceny - Branný závod pro školáky, soutěže pro předškoláky, ukázky práce psovodů se psy našeho cvičáku, ukázky činnosti našich kynologů se psy, dog dancing, jízda na koni, hasiči a další zábava.

Přijďte si užít pohodový den, těšíme se na Vás 🐾🐹


2021

2

květen

Zkoušky z výkonu fotografie

I přes deštivé počasí se první neděli v květnu na našem cvičáku uskutečnily Zkoušky z výkonu.

Zkoušek se celkem se zúčastnilo 12 psovodů se svými psy, kdy se ve zkouškách ZZO, ZVV1, BH-VT, IGP1, SPr1 a SPr2 hodnotily stopy, poslušnost, speciální cviky a obrany. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jiří Radovesnický a úlohy figuranta se ujal Martin Kubatko.

Z našeho klubu úspěšně složili zkoušky: Pavel Kovář s fenou NO Chanel, zkouška ZZO, Vladislava Mašková se psem BOG Furcasem, zkouška BH-VT a Jan Sommer se psem NO Adonisem, zkouška ZVV1

Gratulujeme.

2021

24

duben

Jarní brigáda fotografie

Po dlouhé zimě a ještě delší karanténě bylo potřeba vymést z klubovny prach a pavučiny, upravit příjezdové plochy a parkování, uklidit kotce, okolí cvičáku a také nachystat dřevo na zimu příští.

2020

5

září

Branný den dětí fotografie

V sobotu 5. 9. 2020 se uskutečnil na našem cvičáku již 21. ročník Branného dne dětí. Počasí přálo, malí i velcí závodili, co jim síly stačily. Ukázky práce se služebními psy předvedli psovodi Policie ČR. Agility představila divákům Tereza Jamborová se svým čtyřnohým parťákem Marcem a své dovednosti ve výcviku štěňat rotvajlerů předvedly dámy z klubu RTW Raptor, když se ujaly i úlohy moderátora a průvodce BDD.

Na organizaci se podíleli také členové SDH Dětmarovice s ukázkou malé techniky a ukázkou hašení požáru a nezapomněli ani na projížďky člunem pro naše dětské hosty.

Akci zaštítil svou podporou OÚ Dětmarovice.

2020

26

červenec

Nedělní cvičák fotografie

Ani o prázdninách nesedíme jen tak na lavičce nebo na pláži, ale pilně cvičíme pod pečlivým vedením naší výcvikářky Veji Milkové.

2020

25

červenec

Brigáda a nová podlaha fotografie

Protože nám klubovna slouží už nějaký ten pátek (hodně pátků), začala mít nějaká ta bolavá místa.

Jedním z nich byla podlaha, kde už si leckdo ukopl podrážku nebo zakopl o nerovnosti a rozbité linoleum. Celý červen a červenec se pokládal nový podklad. Velký dík patří Pavlu Kolářovi, který se tohoto úkolu ujal s obětavostí sobě vlastní.

Druhým, spíš estetickým problémem, se staly stěny. Volba byla jasná: podlahu zcela vyměnit a položit i nové lino a stěny obložit. Při jednom se očistily střechy kotců a klubovny a nezapomněli jsme ani na občerstvení pro pilně pracující.

A příště už to bude celé i uklizené ;)

2020

23

květen

Vaječina fotografie

Kotlík, domácí vajíčka, slaninka, cibule, pažitka a čerstvý chleba - to prostě k sobě patří - to je vaječina. Každoroční posezení se smažením vaječiny a s dobrou náladou :)

2020

16

květen

Jarní brigáda fotografie

I když nás letošní rok zlobí Covid-19 opatřeními, přece jen jsme nakonec uskutečnili jarní brigádu. Gruntovalo se důkladně v klubovně i v boudách - vše nepotřebné, polámané nebo jinak nepoužívané šlo pryč. A k tomu připravit dříví na příští zimu a taky upravit travnaté plochy areálu cvičáku.

2019

6

prosinec

Čertovská fotografie

V předvánočním shonu jsme si našli chvilku času a sešli se posedět a popovídat a taky trošku čertíky popohnat :D

2019

3

listopad

Memoriál Vladka Špandla 2019 fotografie

V neděli 3. listopadu 2019 se uskutečnil již 15. ročník Memoriálu Vladka Špandla, klubového závodu v poslušnosti, konaného na počest jednoho ze zakládajících členů klubu. Vítězem v kategorii mladších psů se stal Marco - psovod Tereza, kategorii starších psů vyhrála Sky - psovod Katka, ocenění za výborný výkon si odnesli také druhý a třetí v pořadí. Celý závod nám v roli rozhodčího pomohl uskutečnit Jirka Kubatko, který nejen posuzoval výkony psů a jejich psovodů, ale také přispěl radou, jak co nejlépe pracovat se svým psím parťákem.

2019

6

říjen

Srandacup 2019 fotografie

V neděli 6. října se na našem cvičáku konaly druhé sranda závody "Srandacup 2019". Nejdůležitějším úkolem pejsků bylo předvést v různých netradičních disciplínách, jak jsou spolu s páníčkem sehraní. A věřte, že to páníčci pejskům mnohdy krásně zamotali. Pár fotek k připomenutí báječné atmosféry plné smíchu a také ocenění nejlepších z nejlepších.

2019

14

září

Dětský branný den – 20. ročník fotografie

V sobotu 14. září 2019 proběhl již dvacátý ročník Branného dne dětí na našem cvičáku ZKO 029 Dětmarovice.

Školáci závodili ve dvou věkových kategoriích 7–10 a 11–15 let. Důležitá byla nejen rychlost v běhu, ale i obratnost a soustředění při plnění úkolů na stanovištích. Menší děti od 3 do 6 let se poměřily tradičně na opičí dráze – slalom s míčkem, kroužky, skoč jako lev a další. Nezapomněli jsme ani na dospěláky a jejich trojboj – střelba, hod kládou a kovadlina – jsme rozšířili o čtvrtou disciplínu v obratnosti.

Po všem závodění přišly na řadu ukázky práce policejních psů s jejich psovody – poslušnost, obrana, zadržení. Naše členka Tereza a její border kolie Marco nám předvedly ukázku hravého nácviku na agility a dancing. Na Branném dni dětí s námi tradičně spolupracují členové SDH Dětmarovice, kdy nám svou činnost předvedli nejen dospělí, ale i dorost sboru. S velikým úspěchem se u dětí setkaly houpačky pro ty menší a skákací hrad pro všechny. Odpoledne nám zpestřili hasiči s projížďkami na člunu a kobylka Julie se svou chovatelkou Kateřinou.

Poděkování patří všem členům klubu, kteří se na celé akci podíleli, a také členům partnerského kynologického klubu ZKO 088 Dětmarovice, kteří se s námi zapojili do organizace dne. Děkujeme také Obecnímu úřadu Dětmarovice, který činnost klubu zaštiťuje.

2019

28

srpen

Dětský branný den – 20. ročník

Již 20. ročník Branného dne ZKO - 029 Dětmarovice-Koukolná se uskuteční v sobotu 14. září 2019 v areálu cvičáku.

Co Vás čeká: soutěže o ceny - Branný závod pro školáky, Opičí dráha pro předškoláky, Trojboj pro dospěláky, ukázky práce psovodů se psy našeho cvičáku, ukázky práce policejních psů, hasiči a další zábava.

Přijďte si užít pohodový den, těšíme se na Vás 🐾🐹


2019

28

srpen

Jak jsme cvičili o prázdninách – červenec–srpen 2019 fotografie

Pomalu nám končí léto a prázdninám už zbývá posledních pár dní.

Přesto se na cvičáku nezahálelo a i během letních prázdnin se pilně cvičilo a hlavně připravovalo na druhý ročník závodu Srandacup, který proběhne letos v říjnu.

Podívejte se, jaké kulišárny naši čtyřnozí parťáci zvládají ;)

2019

18

květen

Vaječina fotografie

To by nebylo správné jaro, kdyby se nesmažila vaječina. Slaninka, cibulka, perfektní kotlík a 72 vajíček :) Když připočtete báječné lidi a krásné počasí, vyjde z toho parádní akce. Ani ta rychlá bouřka, co se prohnala nad námi, na tom nic nezměnila :)

2019

23

březen

Jarní brigáda fotografie

Když po dlouhé zimě vykouklo konečně sluníčko, sešli jsme se na tradiční jarní brigádě. A to jsme ani netušili, že je to před obdobím vydatných dešťů naposledy, co vidíme takové krásné nebe :) Na řadě byl úklid v klubovně, úklid okolo klubovny a prostoru cvičiště a také kompletace nové kladiny pro žebříky.

2018

28

říjen

Memoríál Vladka Špandla fotografie

Letos se uskutečnil již 14. ročník Memoriálu Vladka Špandla. V neděli 28. října, na sté výročí založení republiky, jsme se sešli na klubovém závodě v poslušnosti. Tradičně se pejsci rozdělili do dvou kategorií – mladší psi do dvou let a starší psi. Podzimní počasí si v neděli vylosovalo deštivou kartu, přesto všichni dali do svých výkonů vše, co se za uplynulý rok naučili a zdokonalili, a vítězové si odnesli zasloužené ceny a všichni zúčastnění pejsci dostali odměnu v podobě pamlsků.

2018

23

září

Srandacup aneb Umíte poslouchat svého psa fotografie

V neděli 23. září se sešli na cvičáku malí, velcí, štíhlí, dlouzí, ale i ti důstojnější, prostě všichni možní zástupci rodu psího, aby provětrali své páničky v rámci originálního závodu netradičních disciplín.

Slalomem to začalo. A pak už běžely další úkoly: přivolání na čas, přivolání s nástrahou pamlsků a jiných neplech, lovení párečků a na závěr pojídání piškotků na čas.

Pravda pravdoucí, zejména poslední jmenované disciplíny byly trochu proti štíhlé línii, ale všem se moc líbily. Zejména, když párečky páničci běžně nedávají. :D

Na závěr došlo i na ceny a diplomy za dramatické výkony.

Tedy, příští rok si to zopakujeme, haf. :D

2018

1

září

Dětský branný den fotografie

V sobotu 1. 9. 2018 proběhl již 19. ročník Branného dne dětí. Ačkoli se na nás sluníčko dopoledne ještě trochu usmívalo, během závodu nás doběhly dešťové kapky. V písničce se zpívá ♪♫ Prší, prší, jen se leje… ♫♪, ale naši malí i velcí závodníci vytrvali a pokračovali v zápolení. Nakonec se oblaka umoudřila a sluníčku ustoupila a my si mohli již v klidu vychutnat ukázky výcviku psů - sportovní, poslušnost, agility i zadržení služebním psem PČR. Akci svou přítomností podpořili také hasiči z SDH Dětmarovice. Nejprve předvedli ukázku hašení hoření ropných látek a pak již tradičně vyplul pro zájemce člun a malí adepti si mohli vyzkoušet práci s vodní hadicí. Děkujeme také Obecnímu úřadu za podporu celé akce.

2018

5

srpen

Dětský branný den

Připravujeme: Dětský branný den – 19. ročník

 • Kdy: V sobotu 1. 9. 2017 14:00
 • Kde: V areálu cvičáku a klubovny ZKO Dětmarovice - 029

2018

26

květen

Vaječina fotografie

Spousta vajíček, cibule, slaninka, pepř, sůl a výborný chlebíček od pekaře. K tomu slunečné počasí a dobrá parta lidí. Ale stejně byl nejlepší nový kotlík, to se to míchalo :D

2018

22

duben

Nedělní cvičení fotografie

Chladné dny zimy vystřídalo příjemné teplé počasí. A tak hezky svižně pod vedením naší výcvikářky Ivy Pawlusové. Trénink je důležitý.

2018

7

duben

Jarní brigáda fotografie

I v letošním roce jsme se s jarem pustili do úklidu klubovny, skladiště a prostor cvičiště. Po dobré práci legraci a tak došlo i na opékání klobásek.

2018

25

únor

Nedělní zimní fotografie

Ani zima není důvod zahálet za pecí. Psovodi si vezmou o svetr navíc a pejsci se zahřejí při cvičení.

2017

3

prosinec

Výcvik na první adventní neděli fotografie

Pejsci si užívali první letošní sníh a psovodi si na zahřátí po cvičení uvařili čaj ve vyhřáté klubovně.

2017

19

listopad

Memoríál Vladka Špandla fotografie

19. listopadu 2017 se uskutečnil další, již 13. ročník klubového závodu v základní poslušnosti. Tradičně byli pejsci rozdělení na dvě kategorie - mladí psi do dvou let a starší psi.

Také k nám zavítali policejní psovodi na nácvik obran.

2017

2

září

Dětský branný den fotografie

Před začátkem školního roku, poslední prázdninovou sobotu, proběhl na našem cvičáku tradiční Dětský branný den.

Na úvod celé akce k nám zavítal předseda Krajského výboru pro Moravskoslezský kraj Českého kynologického svazu pan Karel Mellar, aby předal zlatou plaketu za dlouholetou činnost v kynologii našemu členu panu Bohuslavu Hanuskovi.

Dále již následovalo vlastní soutěžení. Školáci závodili ve dvou věkových kategoriích 7-10 a 11-14 let, chlapci a dívky. Malí špuntíci si protáhli tělíčka ve své kategorii 3-6 let na opičí dráze. Soutěž byla tradičně připravená také pro dospěláky - střelba, hod kládou a trénink síly při držení kovadliny.

V doprovodném programu předvedli ukázky výcviku psů naši členové, kdy se nám představil na úvod pejsek Hero - z útulku Dětmarovice.
Jak řekla jeho majitelka Vlaďka: "Když zachráníš psa, nezměníš svět, ale pro toho psa se svět změní navždy."

Následovaly tradiční ukázky výcviku poslušnosti, obrany, apod. policejních psů s jejich psovody - městské policie, státní policie a také zadržení a eskorty předvedené psem vězeňské služby ČR.

Doprovodný program nám pomohli realizovat hasiči SDH Dětmarovice - projížďky na člunu a ukázka hasící techniky, a také děvčata z Orlové s koňmi.

Celá akce proběhla za přispění Úřadu obce Dětmarovice.

Všem pořadatelům a spolupracujícím na celé akci děkujeme.

2017

1

červenec

Dětský branný den

Připravujeme: Dětský branný den.

 • Kdy: V sobotu 2. 9. 2017 14:00
 • Kde: V areálu cvičáku a klubovny ZKO Dětmarovice - 029

2017

17

červen

Setkání ke 45. výročí založení klubu fotografie

Když už je v Dětmarovicích kynologický klub tak dlouho, proč se nesejít a nezavzpomínat. Domluvili jsme se, poslali pozvánky, zajistili občerstvení a pitný režim (to musí být) a těšili se na sobotu 17. června. Kdo mohl přijít, přišel, kdo si pamatoval, povyprávěl. Nakonec nás bylo i s těmi nejmenšími dohromady sedmatřicet. Všichni se dobře bavili a, i když občas nám pršelo, nikomu to na dobré náladě neubralo. Tak na zdraví a minimálně ještě jednou 45. Pejskům HAF 🐾

2017

27

květen

Vaječina fotografie

Bez smažení vaječiny by to nebylo ono. :-)  Ráno mini brigádička na úklid klubovny a vykosení parkování a vedlejších ploch a pak už jsme mohli začít. Vaječina z kotlíku je nejlepší. :-) Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, příjemně se poklábosilo. I na sportovního ducha došlo. A na otravující komáry jsme si pořídili OFF - a měli po svačině. :-) 

2017

20

květen

45. výročí ZKO Dětmarovice

Připravujeme: Setkání ke 45. výročí založení kynologického klubu Dětmarovice

 • Kdy: V sobotu 17. 6. 2017 připravujeme pro zakládající, bývalé i současné členy a hosty klubu posezení s občerstvením.
 • Kde: V areálu cvičáku a klubovny ZKO Dětmarovice - 029
 • Pro zvané hosty.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti dle pozvánky.

Děkujeme.


2017

25

březen

Jarní brigáda fotografie

Po zimě je třeba provést úklid v klubovně i na ploše cvičáku a opravit již opotřebené překážky.

Proto se první jarní sobotu sešla parta lidí k práci i k buřtgulášku po práci podávanému.

2017

22

leden

Zimní výcvik fotografie

Výcvik probíhá i za chladného počasí, pejskům sníh nevadí.

2016

27

listopad

Memoriál Vladka Špandla fotografie

V neděli 27. 11. 2016 jsme se po roce sešli k našemu klubovému závodu v poslušnosti psů. Bohužel se cvičilo za deště a zimy. Přes tyto zhoršené podmínky zúčastnění dali do svých výkonů maximum a o to více jsme ocenili dosažené výkony.

Memoriál byl, jako již tradičně, rozdělen na dvě kategorie. Celkem se na start postavilo deset psů, 5 dospělých a 5 štěňat.

Starší psy s přehledem vyhrála Lucie Durczoková s border kolií Baddy, na druhém místě byl Miroslav Stronček s fenou labradora Viky a na třetím Katka Stušová s fenou labradora Kesi.

U štěňat opět na prvním místě Lucie Durczoková s německým ovčákem Lexou, druhé místo obsadila Katka Stušová s novým přírůstkem malinois Sky a třetí příčka patřila Martinu Kubátkovi s německým ovčákem Barneym.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští ročník.

2016

23

září

Víkend s pejsky fotografie

Po roce jsme se opět vydali na víkendovou výpravu s našimi čtyřnohými společníky a také s našimi přáteli na oblíbené místo - rekreační středisko U Haliny na Tyře. Letos 23.–25. září. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, a tak výšlap na Ostrý se stal pohodovou záležitostí.

Samozřejmě po oba večery, po výborném jídle, jsme si poseděli s kytarou a nad deskovými hrami. Kdo by spěchal do peřin, když je dobrá zábava.

Tak zase za rok "Na Tyře U Haliny!"

2016

28

srpen

Dětský branný denfotografie

Poslední srpnovou neděli - 28. 8. 2016, se uskutečnil na našem cvičáku již 17. ročník Branného dne dětí.

Školáci i malí předškoláčci si před začátkem školního roku trochu protáhli těla a závodili ze všech sil a vítězové si odnesli své diplomy a ceny. Pozadu nezůstali ani rodiče a zasoutěžili si v tradičních disciplínách pro dospělé.

Poté nám své dovednosti předvedli policejní psovodi se svými psy, kdy proběhla nejen ukázka výcviku zadržení pachatele a ukázky poslušnosti. Velmi zajímavé bylo předvedení výcviku specializovaného psa pro zajištění pašovaného zboží - slonoviny, želvoviny, zbraní a pod., který se připravuje na svou službu v Africe.

Poděkování patří také Pojišťovně AXA, jež dětem zajistila pro celé odpoledne atrakci skákacího hradu, slečně Gasiorové - projížďky na koni, Obecnímu úřadu Dětmarovice a v neposlední řadě také všem členům klubu, kteří se podíleli na přípravě a realizaci celé akce.

2016

14

květen

Brigáda, vaječinafotografie

V sobotu 14. května proběhla dopoledne jarní brigáda úklidu prostor cvičiště a klubovny. Odpoledne jsme se pak sešli k tradičnímu smažení vaječiny. Sluníčko se na nás vlídně usmívalo, nálada byla výborná a vaječina všem náramně chutnala.

2016

14

únor

Nedělní cvičákfotografie

Máme rádi svoje psy, a tak i na Svatého Valentýna probíhá nedělní výcvik. Pro pejsky je to radost. :)

I když je ještě dle kalendáře zima, sluníčko se do toho pěkně opřelo a výcvik obran probíhal za příjemného počasí.

2016

13

únor

Kácenífotografie

Vedle kotců rostla vrba. Bohužel již značně poškozená a proschlá. Při větším větru z ní začaly padat velké suché větve a v jejich dutinách se začali zabydlovat sršni. Po jednání s majitelem pozemku a Úřadem obce jsme dostali povolení k jejímu pokácení. Umístění mezi kotci, překážkami a klubovnou nedovolovalo přímé složení dřeviny v celku, proto jsme si přizvali odbornou firmu s plošinou.

2015

15

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

Jedenáctý ročník klubového závodu v poslušnosti byl poznamenán nepříznivým počasím. Vytrvalý déšť odradil více účastníků, takže se celé akce nakonec zúčastnilo pouze 7 pejsků. Přesto podané výkony byly výborné a psovodům i jejich čtyřnohým přátelům patří o to větší dík, že se nenechali odradit a dali do svých výkonů maximum úsilí.

V kategorii dospělých psů se na prvním místě umístila Kateřina Stušová s fenou Kesi a první příčku v kategorii štěňat obsadila naše nová posila Barbora Maroszová s fenou Megi. Barunka je naše nová mladá posila a ačkoliv s Megi trenuje teprve půl roku, jejich dosažené výsledky jsou skvělé. Blahopřejeme.

2015

23

říjen

Tyra fotografie

Předposlední říjnový víkend tohoto roku, 23.–25. října 2015, jsme společně vyrazili na Víkend s pejsky na námi velmi oblíbené místo do Beskyd na Tyru - U Haliny.

Správný víkendový pobyt má obsahovat:

 • výšlap – tedy jsme se vydali na turu na Javorový vrch
 • společnou zábavu – zpívali jsme s kytarou, hráli společenské hry, konverzovali na všechna důležitá témata
 • výcvik – v neděli ráno jsme dodrželi pravidlo dopoledního cvičáku a na hřišti zopakovali základní poslušnost a aport, ovšem ze všech pejsků páreček v rohlíku donesl jen Hans :D

Pak jsme se již vydali na cestu zpět domů, někteří ještě s odbočkou na výlet na Pustevny.

2015

29

srpen

Dětský branný den fotografie

16. ročník Dětského branného dne na cvičišti ZKO Dětmarovice-Koukolná 029 proběhl letos již poslední srpnový víkend v sobotu 29., a tak jsme si nejenom zasportovali a pobavili se, ale zároveň jsme se rozloučili s letními prázdninami.

Kromě tradičního závodění v běhu s plněním úkolů pro školáky a závodění pro malé caparty, nám své dovednosti předvedli členové klubu se svými pejsky - poslušnost a obrany.

Zavítali mezi nás policejní psovodi se svými pracovními psy s ukázkou výcviku mladého psa, ukázkou vyhledávání drog a zadržení pachatele.

Na doprovodném programu se podíleli členové Sboru dobrovolných hasičů z Dětmarovic, kteří dětem zprostředkovali projížďku na člunu a ukázku malé hasící techniky.

Poděkování patří sponzorské firmě FEBE Craft, Obecnímu úřadu Dětmarovice a všem členům ZKO 029, kteří se podíleli na přípravě a realizaci celé akce.

2015

8

červenec

Taková malá kalamitafotografie

V noci se nám prohnala bouřka. Tak nějak jsem měla dopoledne potřebu se podívat na cvičák. Ovšem moc daleko jsme nedojeli. Narychlo jsme s Vojtěchem zvládli alespoň nejnutnější odklizení z cesty.

2015

23

květen

Vaječinafotografie

Čtvrtou květnovou sobotu jsme se sešli na tradičním smažení vaječiny. Před vlastním smažením se členové klubu ještě zapojili do brigády. Prováděli generální úklid klubovny a okolí a také dokončovací práce na opravě klubovny.

Po obědě již přišlo na řadu vlasní smažení. Stodvacet vajíček a čtyři pecny chleba vzaly brzy za své. A samozřejmě, jako už tradičně, nám z nebe padala voda. Na dobré náladě to ovšem nikomu neubralo a posedělo se do večerních hodin.

2015

25

leden

Zimní cvičákfotografie

Ač by se mohlo zdát, že v zimním období se budeme schovávat za pecí a těšit se na jaro, na cvičáku se nezahálí. Dokonce by se dalo s klidem říci, že si pejskové sněhovou nadílku užívají ještě více. Tak pořádné boty, svetr, rukavice a čepici a pojďme na to…

2014

26

říjen

Memoriál Vladka Špandlafotografie

Již desátý ročník Memoriálu Vladka Špandla se uskutečnil poslední říjnovou neděli v letošním roce na cvičišti ZKO 029 Dětmarovice-Koukolná. Celkem bylo přihlášeno a soutěže se zúčastnilo deset dospělých psů a pět štěňat. Vítězům gratulujeme a zejména chválíme naše nováčky Terezu s Hansem a Tomáše s Tifany, že ačkoliv s pejsky teprve začínají, přihlásili se a bojovali.

Rozhodcování se ujal náš kolega ze ZKO 088 Jiří Kubátko a byl nejen pozorným a spravedlivým porotcem, ale zároveň rádcem, co a jak při práci s pejsky vylepšit. Za všechny mu za jeho práci děkujeme.

2014

13

září

Dětský branný denfotografie

Letošní ročník branného dne pro děti byl v pořadí již patnáctý.

Dopolední čas příprav nám, jak už je poslední dobou zvykem, opět propršel. Ovšem s poledním zvoněním vykouklo sluníčko a celá akce mohla v klidu odstartovat. Závodili velcí, závodili malí, závodili i nejmenší. Závodilo se o místa, o diplomy, o ceny. Závodilo se o radost ze závodění. A po dětech si svou soutěž tradičně střihli i dospěláci.

Po závodě předvedli členové klubu se svými pejsky základní poslušnost a obrany. Také jsme mohli obdivovat práci policejních psů s jejich psovody včetně výcviku mladého služebního psa.

Doprovodný program pro děti nám pomohli uskutečnit paní Foltýnová s projížďkou na koni a Dobrovolní hasiči z Dětmarovic s ukázkou hasičské techniky a tradiční projížďkou na člunu. Celá akce proběhla díky přispění Obecního úřadu Dětmarovice.

Poděkování patří všem zainteresovaným a také všem členům klubu, kteří se na přípravě i konání akce podíleli.

2014

31

květen

Vaječinafotografie

Velikonoce za námi, léto před námi. Nejlepší čas sejít se u smažení vaječiny. Počasí přálo a polední přeháňku vystřídalo sluníčko. Smažení provázely sportovní výkony našeho dorostu i přátelské popovídání u tepla večerního ohně. Za rok se těšíme zas.

2014

29

květen

Zloději na cvičáku podruhéfotografie

V pátek před vaječinou nás čekalo opět nemilé překvapení - druhá návštěva zlodějů. Tentokrát nám zničili klubovnu probouráním zdi a při tom odnesli vše, co se dalo nějakým způsobem zpeněžit. Jen je k nepochopení, proč nám vzali i utěrky?

2014

duben-
-červen

Práce na opravách a úpravách cvičištěfotografie

Po nezvaných návštěvnících nám nezbylo než se zapojit do prací na nutných opravách a úpravách, aby pejskové mohli nejen cvičit na překážkách, ale také se schovat do kotců.

2014

17

leden

Zloději na cvičákufotografie

Na začátku letošního roku nás čekalo nemilé překvapení. Nenechaví zloději nám ukradli nejen překážky na výcvik, ale také vytrhali mříže z kotců.

2013

3

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli 3. listopadu jsme se na našem cvičišti sešli k již 9. ročníku Memoriálu Vladka Špandla.

Závodu se zúčastnilo celkem 11 psovodů s 12 psy. V závodě byly vyhlášeny dvě kategorie - štěňata (2) a dospělí psi (10). Všichni zúčastnění zodpovědně předvedli co nejlepší výkon a po zhodnocení výsledků byli vyhlášeni vítězové a byli odměněni věcnou cenou.

2013

18

říjen

Víkendový pobyt s pejskyfotografie

18.-20. 10. 2013 jsme se sešli, psovodi se svými pejsky a naši nejbližší, na společném Víkendovém pobytu s pejsky v rekreačním středisku U Haliny.

Počasí nám přálo, občasný mrak nebo lehkou mlhu vystřídalo vždy sluníčko, a tak se stihl i plánovaný výšlap na Ostrý.

Večerní společné posezení bylo možností k popovídání a nebo k zapojení do hraní deskovek.

Čas plynul rychle a než jsme se nadáli, zbylo už jen nedělní ranní společné cvičení poslušností se zábavným aportem "Hot dog" neboli párečků v rohlíku. Málokterý pejsek se ke svému páníčkovi vracel moc rychle. :D (škoda, že v tu chvíli nebyl foťák přítomen).

2013

14

září

Dětský branný denfotografie

V letošním roce náš Kynologický klub pořádal na svém cvičišti již 14. ročník Branného dne dětí.

Den nám sice začal ve znamení deště, ale během poledne se počasí umoudřilo a tak vše nakonec dobře proběhlo. O co více nám déšť nachystal louží, o to více se závodící snažili dosáhnout co nejlepších výsledků a ti nejlepší byli, jako každoročně, odměněni diplomem a věcnými cenami.

Po závodech došlo i na připravený program, kdy členové klubu se svými psy předvedli poslušnost a výcvik obrany. Následovaly ukázky práce policejních psů – vyhledávání drog, vyhledávání výbušnin, výcvik mladého policejního psa a zadržení pachatele.

V doprovodném programu měli malí i velcí kluci možnost si prohlédnout a vyzkoušet sbírku airsoftových zbraní.

Na cvičišti byla také možnost projížďky na koních, které zajistila paní Fotýnová. Sbor dobrovolných hasičů z Dětmarovic připravil projížďky na člunu a prohlídku hasičských aut.

Poděkování patří všem členům klubu, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli, ale také sponzorům: Gesomont s.r.o., TRESTLES a.s. a Obecnímu úřadu Dětmarovice.

Branný den dětí se i přes nepřízeň počasí vydařil a my se těšíme spolu s Vámi na další ročník.

2013

13

červenec

Gírová

V sobotu 13.7.2013 se uskutečnil jednodenní výlet vlakem na Gírovou. Z tradičního výletu se pro letošek stala „Dámská jízda“ neboť se jej účastnily výhradně členky klubu se svými čtyřnohými průvodci. :)

Fotky nám bohužel začaroval počítačový šotek, tak pokud se je podaří osvobodit z notebooku paní Moniky, dodáme je dodatečně. :)

2013

11

květen

Vaječinafotografie

To musí být, i kdyby voda z nebe padala. Letošní ročník tradiční vaječiny nám sice nevyšel do sluníčkova, ale déšť si to po ránu rozmyslel a ustal. Pro jistotu jsme zvolili hlavní základnu pod přístřeškem u klubovny, co kdyby...

A tak se také stalo, že nám některé fotky vypadají, jako bychom je pořizovali u dračího doupěte a ne na cvičáku.

Tedy dobrou chuť a za rok zase…

2012

11

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli se konal další ročník klubových závodů. Letos tak jako loni byli závodící rozděleni do dvou kategorií: na štěňata a dospělé psi. Závodů se celkem zúčastnilo 11 pejsků. V každé kategorii byla vyhlášena první tři místa a ta byla oceněna užitečnými cenami - pytlíky s granulemi. Všem blahopřejeme.

2012

8

září

Dětský branný denfotografie

Letos, jako každoročně, se 8.9.2012 uskutečnil ve spolupráci s dobrovolnými hasiči Dětmarovic, již 13. ročník Dětského branného dne na našem kynologickém cvičišti v Koukolné. Závodu se zúčastnilo na 40 dětí všech věkových kategorií. Vítězové obdrželi hodnotné ceny. Po samotném závodě se děti mohli projet na koních, které zajistila paní K. Foltýnová a na nafukovacím člunu v doprovodu našich hasičů. V doprovodném programu naši členové předvedli ukázky z výcviku psů a skupinka mladých nadšenců předvedla menší vojenskou ukázku.

Dovolte, abychom touto cestou poděkovali všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu této akce a také našim sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit: Obecní úřad Dětmarovice, Gesomont s.r.o.

2011

27

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli jsme se sešli již na 7. ročníku Memoriálu V. Špandla. Klubového závodu se zúčastnilo 8 psovodů. Rozhodčí Renáta Žurková spravedlivě posuzovala a hodnotila výkony soutěžících.

2011

7

říjen

Penzion U Halinyfotografie

Tento víkend (7.-9.10.2011) jsme si opět objednali pobyt v chatkách. V sobotu jsme si zašli na chatu Kozinec. Škoda, že počasí nebylo lepší, ale i tak to stálo zato. Pobyt se opravdu vydařil a těšíme se na nějaký další.

2011

24

září

Dětský branný denfotografie

Již od ranních hodin probíhaly přípravy pro hladký průběh celého branného dne. Děti byly rozděleny do 7 kategorií. Závodů se celkově zúčastnilo 57 dětí. Po vyhodnocení závodu bylo rozdáno celkem 21 cen a v kategorii našich nejmenších malé ceny obdržely také ty děti, které se neumístily. Po závodech následovala ukázka výcviku psů. Děti si mohly prohlédnout vozidla našich dobrovolných hasičů a povozit se na člunu. Na cvičišti byli také dva koníci, na kterých se děti mohly povozit. Na závodech si mohly zasoutěžit nejen děti, ale i dospělí, pro které byly připraveny tři soutěžní disciplíny. Přálo nám krásné počasí, účast byla hojná. Děkujeme sponzorům firmě Gesomont s.r.o. , Obecnímu úřadu Dětmarovice , paní Foltýnové a všem co pomáhali s organizováním této akce.

2011

18

červen

Vaječinafotografie

A opět je to tady – smažení vaječiny.

2011

11

červen

Výlet na Gírovoufotografie

V sobotu jsme z Dětmarovic jeli do Mostů u Jablunkova vlakem a pak jsme šli krásnou procházkou na Gírovou. Asi v polovině cesty je chata Studeničné, kde jsme měli občerstvovací přestávku. Na zpáteční cestě si někteří výlet zpestřili jízdou na bobové dráze.

2011

3

červen

Bridáda

Dnes se konala úklidová brigáda. A máme zas v zimě čím topit. Děkujeme brigádníkům.

2010

31

říjen

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli jsme se sešli již na 6. ročníku Memoriálu V. Špandla. Klubového závodu se zúčastnilo 7. psovodů. Rozhodčí Bohuš Hanusek spravedlivě hodnotil výkony soutěžících.

2010

4

září

Dětský branný den – 11. ročníkfotografie

Již po jedenácté se v sobotu 4.9.2010 konal branný závod pro děti od 3-15 let. Děti běželi v klasickém terénním závodě, kde museli splnit různé soutěžní úkoly např. skoky přes švihadlo, střelbu ze vzduchovky nebo hod na cíl. Tři nejlepší z každé kategorie byli odměněni krásnými cenami. Po závodě si děti i dospěli mohli zajezdit na koni a v nafukovacím člunu. Rádi bychom poděkovali níže uvedeným sponzorům, bez kterých by se toto sportovního odpoledne nemohlo uskutečnit: Gesomont s.r.o. Bohumín, Obecní úřad Dětmarovice

Dále děkujeme za spolupráci Dobrovolným hasičům Dětmarovice, paní Kateřině Foltýnové za zajištění tří koníků pro děti, Táni a Barboře Čempelovým.

2010

12

červen

Výletfotografie

V sobotu jsme měli sraz na nádraží v Dětmarovicích a vyrazili vláčkem na výlet do Bocanovic a pak na chatu Kozubovou. I když bylo přímo tropické počasí (34oC) všichni jsme to fyzicky zvládli a na Kozubové si dali vychlazené pivko.

2010

22

květen

Vaječina

Jak velí tradice, opět se, i přes nepřízeň počasí, smažila vaječina. I když nám do ní trochu napršelo, byla výborná.

2010

8

květen

Brigádafotografie

Vzhledem k tomu, že se nám před klubovnou začalo rozpadat dřevěné pódium, sešlo se pár ochotných lidiček a pódium se udělalo nové, betonové. Díky všem pracantům.

2010

10

duben

Povelikonoční zábava

Tak jsme se chtěli trochu odreagovat a proto jsme se sešli v naší klubovně a společně jsme se pobavili, popili, dobré jídlo pojedli slosovali nějaké vtipné ceny v tombole.

2009

28

listopad

Výroční členská schůze

V sobotu se konala výroční členská schůze na které se zvolil nový výbor na rok 2010.

2009

1

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli jsme se sešli již na 5. ročníku Memoriálu V. Špandla, na kterém jsme ukázali co my psovodi a naši svěřenci umíme ze základního výcviku.

2009

5

září

Dětský branný den – 10. ročníkfotografie

Ve spolupráci s Dobrovolnými hasiči Dětmarovice jsme pro děti pořádali Dětský branný den. Ve všech kategoriích soutěžilo na 30 dětí. Vítězové obdrželi hodnotné ceny. V doprovodném programu následujícím po závodě naši členové předvedli ukázky z výcviku psů. Děti i dospělí si mohli zajezdit na koních. I letos se nezapomnělo na soutěž pro dospěláky. Již tradiční byla jízda po řečišti v doprovodu našich dobrovolných hasičů. Protože letos byl jubilejní 10. ročník bylo pro děti připraveno překvapení v podobě kouzelnice Radany.

I touto cestou bychom rádi poděkovat sponzorům , kteří se podíleli na zajištění tohoto sportovního odpoledne:Gesomont s.r.o. Bohumín, Obecnímu úřadu Dětmarovice, CEMEX Sand, s.r.o. Dolní Lutyně

Dále děkujeme za spolupráci dobrovolným hasičům, paní Kateřině Foltýnové, Táni a Barboře Čempelovým a všem, kteří přispěli k zdárném průběhu sportovního odpoledne.

2009

19

červen

DUHA

V pátek dopoledne přivezli na naše cvičiště místní dobrovolní hasiči děti ze školy DUHA, aby je mohli povozit na člunu. Při této příležitosti naši členové Monika V., Standa H. a Rosťa G. předvedli malou ukázku z výcviku psů i s malou přednáškou.

2009

12

červen

Chata Martafotografie

V pátek k večeru jsme se sešli v chatovém areálu Marta v Horní Bečvě. Ubytovali jsme se i s pejsky v chatičkách. Po večeři jsme poseděli a dobře se pobavili ve společenské místnosti areálu.V sobotu jsme všichni vyrazili na celodenní výlet na Soláň . Cesta nebyla moc náročná a počasí nám nakonec docela vyšlo. Po výletu jsme poseděli u ohýnku a opekli si klobásky. V neděli po snídani jsme se rozjeli domů.

2008

30

květen

Vaječina

Jako každý rok i letos jsme smažili vaječinu. Pivečko bylo samozřejmě taky (vyzkoušeli jsme samochladící bečky). Po občerstvení jsme si zahráli fotbal a pak se pokračovalo v zábavě.

2008

16

listopad

Memoriál Vladka Špandlafotografie

V neděli se uskutečnil 4. ročník Memoriálu Vladka Špandla. Závodu se zúčastnilo 9 odvážných psovodů a jejich pejsků, kteří přeměřovali své znalosti ze základního výcviku.

Vyhodnocení:

 • 1. místo - Veronika D. + Jessi
 • 2. místo - Andrea V. + Aida
 • 3. místo - František P. + Bela

Umístěným blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast. Velké díky patří také Láďovi, který v roli rozhodčího celý závod vedl a Andrei V. za zajištění věcných cen pro závodníky.

2008

10

říjen

Víkend s přátelifotografie

V pátek v pozdním odpoledni jsme měli sraz v Penzionu U Haliny v Tyře.. Ubytováni jsme byli v príma chatkách i s našimi pejsky. Sešlo se nás celkem 19 členů i s jejich rodinnými příslušníky a 9 hafanů. V sobotu jsme všichni vyrazili na Javorový. Počasí bylo nádherné, takže výlet byl opravdu kouzelný. Každý večer jsme samozřejmě společně poseděli a dobře se pobavili. V neděli dopoledne jsme s pejsky pocvičili, tak jako každý týden na cvičáku a po obědě jsme odjížděli domů.

2008

6

září

Dětský branný den – 9. ročníkfotografie

Jako každoročně i letos jsme uspořádali ve spolupráci s Dobrovolnými hasiči Dětmarovice pro naše nejmenší Dětský branný den, kde mohli děti všech věkových kategorií ukázat své tělesné dovednosti v pár disciplínách např. ve střelbě ze vzduchovky, hod na cíl podobně. Za prokázané dovednosti ti nejlepší dostali hodnotné ceny. I tento rok jsme uspořádali soutěž pro dospělé, které se zúčastnili v hojném počtu. Samozřejmě tuto akci bychom nemohli uspořádat bez sponzorských darů za které bychom chtěli tímto poděkovat obecnímu úřadu Dětmarovice, firmě GESOMONT, s.r.o. Bohumín, firmě CEMEX Sand, s.r.o. Dolní Lutyně, firmě CIBA – pila Dětmarovice a firmě I & C ENERGO Dětmarovice.

2008

20

červen

Brigádafotografie

Od pátku do neděle (20.-22.6.2008) se na cvičáku pokládala střešní krytina na naší klubovně. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří ve svém volnu přišli a udělali velký kus práce.

2008

1

červen

Výletfotografie

Minulý výlet do přírody společně s pejsky se nám tak zalíbil, že jsme se rozhodli ho opakovat častěji. Proto jsme se v neděli vypravili vlakem z Dětmarovic (bylo to super měli jsme vagón sami pro sebe) do Bystřice nad Olší. Odtud jsme se po žluté vydali na Filipku. Počasí bylo nádherné, možná pro některé bylo až moc teplo, ale naštěstí byly po cestě občerstvovací zastávky. Cíl našeho výletu chata Filipka nás trochu zklamala – málo posezení venku ve stínu, malý výběr jídla, pivo nic moc. Proto jsme se na zpáteční cestě zastavili na oběd v chatě Hrádek a pak jsme pokračovali až na žel.zastávku Hrádek ve Slezsku. Zpáteční cesta vlakem proběhla také v pohodě a spokojení i když trochu unavení jsme dorazili v podvečer domů.

2008

26

duben

Vaječinafotografie

Jako každoročně i letos jsme se sešli při smažení vaječiny. Sluníčko svítilo, a proto jsme si mohli tuto dobrotku usmažit venku na ohýnku. Byla ňam,ňam. Abychom dodržovali pitný režim, byla samozřejmě k dispozici bečka piva. Ti neposední si zahráli rekreační fotbálek a večer pak došlo i na opékání párků a zpěv.

2007

1

září

Dětský branný den – 8. ročníkfotografie

I když skoro celé dopoledne pršelo, nakonec se počasí umoudřilo a ve 14.00 hod., kdy akce pro děti začínala, krásně svítilo sluníčko. Na závod se přihlásilo asi 50 dětí. Závodilo se jako každoročně v 5-ti kategoriích. Všechny děti se moc snažili a v každé kategorii byli vyhlášeni tři nejlepší, kteří dostali diplom a věcnou cenu. Po ukončení závodu se děti mohli povozit v člunu dobrovolných hasičů z Dětmarovic a na koních, které na akci ochotně půjčili slečna Litomerická a pan Míček. Abychom nezapomněli i na dospělé, pro ně jsme také připravili menší sportovní klání v hodu kládou, střelbě ze vzduchovky a v pití piva na čas. A dospěláci nezklamali a také se do soutěže aktivně zapojili. I zde byli ti nejlepší vyhodnoceni. Po celou dobu konání akce zajišťovali hudební kulisu manželé Zelkovi.

Abychom mohli takovou akci pořádat, musí se najít ochotní sponzoři. A tento rok to byli tito: Gesomont s.r.o. Bohumín, Obecní úřad Dětmarovice, ČEZ a.s. elektrárna Dětmarovice, GZ sand pískovna Dolní Lutyně, TIZ v.o.s. Doubrava, Pekárna Hvězda Dolní Lutyně. Všem sponzorům děkujeme.

2007

25

srpen

Výletfotografie

Dnes jsme poprvé jeli s pejsky na výlet! Ráno o půl deváté jsme měli sraz na nádraží v Dětmarovicích. Sešlo se nás 16 lidí a 10 psů. Protože všichni pejsci jeli vlakem poprvé byl pro některé problém nastoupit do vlaku, ale nakonec s pomocí psovodů se to všem podařilo. Cesta vlakem již proběhla v pohodě, až na to, že bylo nádherné počasí a každý v Moravskoslezském kraji se rozhodl jet na výlet do hor a proto byl plný vlak. Vystupovali jsme v Bocanovicích a pak jsme pokračovali procházkovým krokem na Skalku. Na Skalce jsme se trochu občerstvili a pokračovali na Tetřev. Na zpáteční cestě, kterou jsme měli naplánovanou ze Skalky do Mostů u Jablunkova, jsme se zastavili v chatě Severka na oběd. Cesta vlakem zpět domů byla zpestřena přestupem v Českém Těšíně, takže naši pejsci si nacvičili nástup a výstup z vlaku několikrát. Domů jsme se všichni nadšeni krásným výletem dostali kolem osmi večer. Určitě si tento výlet opět zopakujeme.

2007

9

červen

Zkoušky dle NZŘfotografie

9.6.2007 proběhly na našem cvičišti zkoušky dle NZŘ (ZZO, ZM).

 • Rozhodčí: J. Havránek
 • Vedoucí akce: J. Salamon
 • Figurant: M. Salamon

Zkoušek se zúčastnilo 9 našich členů:

 • ZZO
  • Jana B. + Peggy
  • Šárka S. + Asta
  • Ruda L. + Elza
  • Láďa S. + Ben
  • Naďa S. + Argo
  • Andrea V. + Aida
  • Veronika M. + Bojar
  • Renáta Ž. + Kesi
  • Veronika D. + Jessi
 • ZM
  • Láďa S. + Rita

Všichni zkoušku úspěšně složili. Tímto všem srdečně blahopřejeme.

2007

19

květen

Memoriál Vladka Špandla

19.5.2007 se uskutečnil 3. ročník Memoriálu Vladka Špandla. Vzhledem k tomu, že se po několikaleté pauze začali psovodi opět snažit připravit své psí kamarády ke zkouškám, byl tento ročník zaměřen na „výcvikářské“ znalosti dle zkoušek ZZO. Závodu se zúčastnilo 8 psovodů se svými čtyřnohými miláčky a společně ukázali, že se přece jenom něco naučili.

A tak, jako na každých jiných závodech, kde je zvykem oceňovat ty nejlepší, byli i na tom našem vyhlášeni tito závodníci:

 • 1. místo – Veronika D. + Jessi
 • 2. místo – Radek T. + Brixi
 • 3. místo – Veronika M. + Bojar

Umístěným blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast. Velké díky patří také Láďovi, který v roli rozhodčího celý závod vedl a Andrei V. za zajištění věcných cen pro závodníky.

Po závodech jsme se všichni sešli na každoroční „vaječině“, kde jsme si užili jídla, pití i trochu toho sportu v podobě fotbálku. Počasí nám přálo a proto jsme při ohýnku vydrželi pít a zpívat až do pozdních večerních hodin.

2006

9

září

Dětský den – 7. ročníkfotografie

Tento ročník se nám opravdu vyvedl. Dětí bylo jako smetí, počasí přálo a rodiče závodníků byli výborní fandové. Závodilo se v 5.kategoriích (děti předškolního věku, chlapci od 6 do 10 let, děvčata od 6-10 let, chlapci od 11-15 let a děvčata od 11-15 let). V každé kategorii byli vyhlášení 3 nejlepší závodníci a zvláštní cena - nejlepší čas v závodu. Po vyhlášení vítězů se diváci mohli podívat na ukázky z výcviku našich některých pejsků a jejich psovodů. A jako perlička nakonec - kdo měl zájem se mohl povozit ve člunu našich milých dobrovolných hasičů z Dětmarovic. Po této oficiální části následovala volná zábava.

Dovolte, abychom touto cestou poděkovali sponzorům, kteří přispěli k tomu, že se tato akce takto podařila. Jsou to: Obecní úřad Dětmarovice, ČEZ a.s. Elektrárna Dětmarovice, CEMEX Pískovna Dolní Lutyně, Silexim s.r.o., Techcom s.r.o., TIZ v.s.o., R. Moravec (Harry).

2005

10

září

Dětský den – 6. ročníkfotografie

Každoročně se začátkem září pořádá pro nejmenší dětský den. Zahajuje se branným závodem v několika věkových kategoriích. Následuje nezbytné vyhlášení vítězů a malé občerstvení pro účastníky. Dále jsou to ukázky z naší činnosti a ukázky z činnosti dobrovolných hasičů. Tuto akci si můžete prohlédnout na následujících fotkách. Pro rok 2005 již v tradičním termínu plánujeme znovu tento "Den".

2004

11

září

Dětský den – 5. ročníkfotografie


2003

10

září

Dětský den – 4. ročníkfotografie

Sluníčka jsme si užili, dosytosti najedli a spoustu toho … vyvedli.